Кількість
|
Вартість
|
||
|
На ринку декоративних матеріалів постійно з'являються нові різновиди виробів для обробки внутрішніх приміщень різного призначення. Однак, сучасні технології дозволяють надати традиційній обробці, такій як стінові панелі, нові властивості, значно покращивши їх експлуатаційні та естетичні характеристики. Виробники пропонують безліч варіантів стінових панелей, які відрізняються між собою як форм фактором, так і матеріалом виготовлення.
Різновиди стінових панелей за формою
Вибір форми стінових панелей залежить від площі та форми поверхні, яка має бути фанерована. А також від загальних параметрів приміщення. Наприклад, для кімнат з низькою стелею краще використовувати рейкові панелі, що встановлюються вертикально. Це візуально збільшить висоту приміщення.
Рейкові (набірні) панелі мають ширину 12-30 см та довжину 2,2-4м. Можуть виготовлятися із ПВХ або натуральної деревини. До них належить вагонка різних типів. Найчастіше застосовуються у приватному житловому будівництві для облицювання житлових та технічних приміщень невеликої та середньої площі. Це пов'язано з високою трудомісткістю монтажу та необхідністю встановлення додаткової решетування, до якої і кріпляться панелі.
Листові стінові панелі для обробки всередині приміщень виготовляються з деревних композитів або пластику. Розміри сторін від 1 м, товщина 3-7 мм. Сам лист, як правило, має форму прямокутника одна сторона якого вдвічі довша за іншу. Габарити дозволяють виконувати монтаж оперативніше. Установка плит виконується на клей, безпосередньо на стіну або за допомогою спеціальних кріплень - клямерів. У першому випадку її поверхня повинна бути ідеально рівною, щоб плита не пішла хвилями, а краї стикувалися максимально щільно. У другому, стінова панель не стикається всією поверхнею з основою, що припускає наявність незначних дефектів.
Матеріал виготовлення стінових панелей
Стінові панелі виготовляються з полімерів, композитів на основі деревини та деяких інших матеріалів. Вибір конкретного залежить від призначення приміщення та його експлуатаційних особливостей. Кожен із перерахованих матеріалів має свої переваги та недоліки.
Деревина
Деревні композити: ДВП, ДСП, МДФ, фанера виступають як основа. Зовнішня декоративно-захисна поверхня може бути ламінована або покрита дерев'яним шпоном. У разі використання полімерних матеріалів для ламінації на них можуть наносити різноманітні малюнки та рельєфні фактури, що імітують текстуру натуральних матеріалів, таких як деревина або камінь.
Переваги:
- Доступна вартість;
- Широкий вибір текстури під натуральні матеріали;
- Низька теплопровідність, що забезпечує додаткове утеплення;
- Досить висока міцність та стійкість до механічного тиску.
Недоліки:
- Гігроскопічність – не рекомендується використовувати у приміщеннях із постійно підвищеною вологістю;
- При перепадах температур, особливо у поєднанні з високою вологістю, деформується, утворюючи горби та/або щілини.
- Низька стійкість до ударних деформацій, стирання та подряпування гострими предметами. При неакуратному поводженні швидко втрачає привабливий зовнішній вигляд.
ВАЖЛИВО! Слід зазначити, деякі виробники позиціонують свої стінові панелі з урахуванням деревного композиту, як екологічно чистий матеріал. Однак при виробництві деяких видів композиту використовується фенолфталеїн, що виділяє при нагріванні канцероген.
Полімери
Для виготовлення панелей з полімерів, найчастіше використовується ПВХ, в окремих випадках полікарбонат, що має більш високі експлуатаційні характеристики.
Переваги:
- Простота догляду – для очищення достатньо протерти поверхню мильною водою;
- Доступна вартість – ПВХ панелі є найдешевшими у Києві та в цілому по Україні;
- Широкий асортимент типорозмірів, відтінків, малюнків та фактур.
Недоліки:
- Чутливість до граничних температур. При негативних стає дуже ламким і може тріснути від одного натиску. На спеку, особливо під впливом прямих сонячних променів;
- Чутливість до ультрафіолетового випромінювання – малюнок може вицвітати, а пігмент бліднути;
- Середня механічна міцність – при ударі тріскається.
Наша компанія пропонує стінові панелі для обробки приміщень у житлових, комерційних та громадських організаціях. Ми реалізуємо високоякісну продукцію за найдоступнішими цінами у Києві.