Кількість
|
Вартість
|
||
|
Незважаючи на невеликі розміри ручки дверей, обійтися без неї не вийде. Вона здатна забезпечити певний ступінь приватності та робить інтер'єр максимально закінченим. Для того, щоб фурнітура дверей функціонувала належним чином, слід підібрати її правильно. Врахувати для цього потрібно всі параметри: призначення ручки, механізм, матеріал та ін.
Які критерії слід враховувати, підбираючи ручку для дверей
Ручку для міжкімнатних дверей можна купити, орієнтуючись на комплекс характеристик:
- Надійність та здатність протистояти механічним впливам ззовні. Міжкімнатні двері, як правило, експлуатуються дуже часто, особливо якщо в будинку проживає багато людей. Вважається, що така фурнітура, як ручка, зношується швидше за будь-які інші елементи, а тому підбирати потрібно такі моделі, які відрізняються підвищеною стійкістю до зносу. В ідеалі це має бути виріб з металу або комбінованих матеріалів відмінної якості, які відповідають усім чинним нормам та стандартам.
- Матеріал, з якого виготовлені двері. Дверна ручка повинна поєднуватися з матеріалом стулок, враховуючи, що йдеться про міжкімнатні двері, масивну фурнітуру краще не купувати. Якщо полотно дверей виготовлене з деревини, то для нього достатньо підібрати максимально міцні петлі та добротну металеву ручку. Легкі механізми більше підійдуть полегшеним конструкціям із стільниковим наповнювачем.
- Інтер'єр приміщення. Двері повинні ідеально вписуватися в інтер'єр, підтримуючи загальну концепцію і створюючи потрібні акценти. Так, наприклад, до стилю лофт більше підходять металеві ручки-скоби із сріблястим, золотистим або бронзовим покриттям. Ті двері, виготовлені з природних матеріалів, ідеально впишуться в інтер'єр, де яскраво простежується екологічна спрямованість. Фьюжн вимагає дверних ручок у лаконічному дизайні, допустимі вставки з деревини, склопластику, кераміки чи металу. Вибирати колір фурнітури слід також максимально відповідально. Враховувати в підборі ручки потрібно той самий стиль приміщення - сучасне оформлення має на увазі переважання холодних відтінків, традиційний і сільський інтер'єри вимагають більш затишних, теплих кольорів.
- Необхідність ізолювати одну кімнату від іншої. Якщо двері мають на увазі поділ кімнат, то краще придбати ручки, оснащені запірним механізмом. Як правило, їх використовують у робочому кабінеті, спальні чи санвузлі. Простіші конструкції ручок знаходять застосування в спальнях, кухнях та кімнатах загального призначення.
- Особливості мікроклімату. Перед тим, як купити ручку для дверей, необхідно врахувати рівень вологості в кімнатах. Якщо він досить високий, краще підбирати вироби з матеріалу, стійкого до корозії.
Основні типи ручок для дверей
Сучасні виробники пропонують величезний асортимент ручок для міжкімнатних дверей, кожна модель має свої переваги та особливості.
Стаціонарні
Як правило, купити такі вироби можна недорого, проте вони при цьому відрізняються підвищеною міцністю та надійністю конструкції. На таких ручках для дверей відсутня запірний механізм, якщо потрібно ізолювати кімнати одна від одної, то замок встановлюється окремо. На ринку найпоширенішими вважаються моделі ручок П-подібного типу, але зустрічаються також круглі або тюльпаноподібні аналоги, виготовлені з різних матеріалів. На стаціонарні ручки в процесі експлуатації може впливати значне навантаження, тому їх використовують навіть у поєднанні з масивними стулками.
Фланцеві
У цьому випадку йдеться про можливість придбати ручки для дверей, оснащені розетками, форма яких - кругла або квадратна. Ті моделі, які вимагають натискання для відкриття дверей, називаються натискними. Для кріплення таких ручок застосовується квадрат стандартних габаритів, завдяки чому конструкція загалом може замикатися завдяки простоті вибору клямки і фіксатора.
На планці
Спеціальні моделі ручок для дверей, оснащені планкою з прорізом для замкового механізму – по суті та ж натискна конструкція, доповнена суцільною накладкою. Механізми на ній можуть бути найрізноманітнішими: прорізи, вертушки або просто глуха поверхня. Головними перевагами такої комбінованої моделі ручки є стильний зовнішній вигляд та низька ціна. Ці ручки найчастіше вибираються для приміщень, оформлених у класичному стилі.
Кноб
Особлива дверна фурнітура представлена вже готовим рішенням. Коштує ця ручка небагато, проте термін експлуатації у неї менший, ніж у інших моделей. Головною перевагою ручок кнобів є простота монтажу на міжкімнатні двері. Такі вироби - легкі та порожнисті, і навіть якщо оснащуються замком, то розкрити їх можна дуже швидко. З ладу ручки даного типу виходять частіше, ніж традиційні моделі, і полагодити їх практично неможливо. Такий недорогий варіант найчастіше вибирають забудовники перед здаванням об'єкта в експлуатацію.