Кількість
|
Вартість
|
||
|
Пороги дерев'яні
Поріг – це сполучний елемент, що стикує покриття для підлоги, наприклад, між сусідніми кімнатами. Раніше в СРСР установка порога була обов'язковою у будь-якому приміщенні. Зараз сам власник вирішує потрібні йому пороги чи ні, і де вони мають бути вбудовані. Для того, щоб визначитися з необхідністю порога, варто врахувати всі плюси та мінуси.
З чого виготовляються дверні пороги
В основному у виробництві використовується дуб, оскільки він має високу міцність і тривалий експлуатаційний термін. Крім того, дерев'яні пороги ідеально підходять для паркетів. Нині поріжки мають підвищений попит.
З недоліків можна виділити високу вартість на даний товар та особливий догляд, який захищатиме від потертостей, вологості та інших негативних факторів.
Головні переваги дверних порогів
- Багатофункціональність - пороги виконують безліч корисних функцій, а також є необхідним у багатьох приміщеннях.
- Шумоізоляція – деякі моделі порогів виступають гарним шумоізолятором. В основному такі моделі йдуть з прогумованими краями.
- "Бар'єр" для проникнення сторонніх запахів - найчастіше такі пороги використовуються на кухні. Також дверні пороги широко використовуються для розмежування кімнат. Наприклад, ванна кімната та туалет.
- Гідроізоляційна ізоляція – незамінна річ для ванної кімнати, де особливо велике скупчення вологи. Найбільш широко використовуються пороги виготовлені з каменю та бетону. При належному використанні він прослужить довгий час без пошкоджень.
- Надійний захист – пороги відмінно захищають від пилу та протягів. Завдяки їм кімнати будуть у ідеальній чистоті.
- Зараз можна замовити дверні пороги будь-якого кольору, розміру та з урахуванням усіх ваших побажань. Встановлення порогів не займає багато часу.
Особливості монтажу
Починати встановлення порога можна одразу після укладання покриттів. За допомогою кріпильних елементів необхідно зафіксувати рейку-основу, до якої згодом буде безпосередньо прикріплений поріг. Як кріплення можна використовувати саморізи, шурупи або столярний клей. Кріплення за допомогою шурупів дозволяє використовувати пороги, виготовлені з будь-якого матеріалу. Нерідко в рейці-основі вже є отвори для подальшої фіксації порога.
При встановленні порога з полівінілхлоридних сполук або пластику його необхідно попередньо розм'якшити. Прогріти будівельним феном або потримати у воді, розігрітій приблизно до 70 °C. У процесі вибору матеріалу для майбутнього порога, треба врахувати, що вироби з дерева найпрактичніші, тепліші, природні та досить довговічні. Можна застосовувати як на вході в приміщення, так і міжкімнатних з'єднаннях. Приблизний термін служби дерев'яних порогів близько десяти років, що є цілком прийнятним, враховуючи всі інші плюси.
У разі нерівностей у стиках перекриттів планкам можна надати необхідну форму за допомогою згинальної машинки, по поточному рельєфу стикування. Після цього монтаж не завдасть особливого клопоту. З недавнього часу до моди увійшли профілі з м'якими гумовими складовими у вигляді підкладок. Такі моделі легко підлаштовуються під нерівності та здатні переносити чималі деформаційні навантаження. Дерев'яні пороги, як правило, дещо виступають над рівнем перекриттів, хоча є кілька способів облаштувати поріг нарівні з площиною.